Strona główna biuletynu
Wyszukiwarka
Formularz wyszukiwania
Menu główne
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemu Pojazd i Kierowca
 • Dzienniki ustaw
 • Monitor polski
 • Komunikacja w języku migowym
 • Rejestr Informacji o Środowisku
 • WebEWID Powiat Gryfiński
 • Portal Mapowy - dystrybucja danych o budynkach
 • Budowlane_ABC
 • Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie
 • Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie
Treść główna

Akty prawa miejscowego

Rozporządzenia Powiatowego Lekarza Weterynarii

II Kadencja Odrodzonego Samorządu Powiatowego
27.10.2002 - 27.10.2006

Rozporządzenie Nr 4/2006
Powiatowego Lekarza Weterynarii
z dnia 2006-03-22

zmieniające rozporządzenie Nr 01/2006 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gryfinie z dnia 25 lutego 2006 r. w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) d. pomoru drobiu, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze

Na podstawie art. 45 ust.1, pkt. 1. ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. Nr 69, poz. 625 z późniejszymi zmianami), w związku ze stwierdzeniem kolejnych przypadków choroby zakaźnej zwierząt - wysoce zjadliwej grypy ptaków d. pomoru drobiu - u dzikiego łabędzia i myszołowa na terenie Kraju Związkowego Brandenburgia, w miejscowościach; Stützkow i Schwedt, położonych nad Odrą na wysokości pow. gryfińskiego, zarządza się, co następuje:

§ 1

w rozporządzeniu Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gryfinie z dnia z dnia 25. lutego 2006r. w sprawie określenia obszaru zagrożonego wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków d. pomoru drobiu, sposobu oznakowania tego obszaru oraz zakazów i nakazów obowiązujących na tym obszarze, wprowadza się następujące zmiany:

 1. W § 1 dodaje się ust. 2a i 2 b w brzmieniu:
  1. "2a. obszar zapowietrzony obejmujący miejscowość Krajnik Dolny. Granicę obszaru zapowietrzonego stanowi linia poprowadzona od wschodniego brzegu rzeki Odra (granica państwa) w miejscu ujścia rzeki Rurzyca, dalej na południe wzdłuż drogi Nr 122 do granic administracyjnych miejscowości Krajnik Dolny (włączając tę miejscowość), dalej na południe obejmując tę miejscowość od południa, dociera do wschodniego brzegu Odry.
  2. "ust. 2b. obszar zapowietrzony obejmujący miejscowość Piasek. Granicę obszaru zapowietrzonego stanowi linia poprowadzona od wschodniego brzegu Odry w miejscu ujścia rozlewiska Odry powyżej miejscowości Bielinek, dalej w kierunku wschodnim do skrzyżowania drogi łączącej m. Bielinek z m. Piasek oraz drogi wiodącej do Lubiechowa Dolnego, stąd wzdłuż drogi do m. Piasek obejmując tę miejscowość od południa i wschodu. Za miejscowością Piasek granica obszaru prowadzona jest drogą wiodącą do m. Raduń i 400 ma za tą miejscowością dochodzi do wschodniego brzegu Odry.
 2. w § 1 ust. 4 otrzymuje brzmienie: W obszarze zagrożonym znajdują się następujące miejscowości: Widuchowa, Rynica, Lisie Pole, Nawodna, Bara, Ognica, Grabowo, Krajnik Górny, Garnowo, Krzymów i Kuropatniki. Granicę obszaru określa się w sposób następujący: począwszy od granicy państwa (wschodni brzeg Odry), wzdłuż północnych granic administracyjnych miejscowości Widuchowa (włączając tą miejscowość), dalej na południe drogą nr 118 obejmując od wschodu miejscowości Rynica, Lisie Pole, Nawodna, dalej od wiaduktu kolejowego drogą polną krzyżującą się z drogą nr 118 przed miejscowością Graniczna (wyłączając tą miejscowość) i dalej na południe obrębem lasu włączając miejscowość Bara, dalej w kierunku zachodnim do drogi krajowej Nr 26 i granicy cedyńskiego Parku krajobrazowego, dalej wzdłuż granicy Parku do granicy obszaru zagrożonego wyznaczonego w Rozporządzeniu 03/2006 z dnia 15 marzec 2006 r. oraz Rozporządzeniu Nr 02/2006 z dnia 03 marca 2006 r.
 3. W § 2. po ust. 2 po przecinku dodaje się zapis 2a i 2b,
 4. dodaje się § 10 w brzmieniu:
  1. § 10. Obszary zapowietrzone określone w § 1, po upływie 21 dni od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, wchodzą w skład obszaru zagrożonego.
§ 2

Niniejsze rozporządzenie podlega ogłoszeniu na terenie gmin: Widuchowa, Chojna i Cedynia.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gryfinie
lek.wet. Krzysztof Dankiewicz

data opublikowania: 2006-04-06 10:52:04
data ostatniej aktualizacji: 2006-04-06 10:52:04

Strona odwiedzona 1979 razy
Inf. przygotowana przez: Krzysztof Dankiewicz
Inf. wprowadzona przez: Wojciech Sztanga

Pobierz Adobe Reader z www.adobe.com

Pobierz Adobe Reader
Program jest niezbędny do przeglądania
niektórych treści zawartych w serwisie.