Strona główna biuletynu
Wyszukiwarka
Formularz wyszukiwania
Menu główne
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemu Pojazd i Kierowca
 • Dzienniki ustaw
 • Monitor polski
 • Komunikacja w języku migowym
 • Rejestr Informacji o Środowisku
 • WebEWID Powiat Gryfiński
 • Portal Mapowy - dystrybucja danych o budynkach
 • Budowlane_ABC
 • Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie
 • Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie
Treść główna

Akty prawa miejscowego

Uchwały

III Kadencja Odrodzonego Samorządu Powiatowego
12.11.2006 - 12.11.2010

101 posiedzenie Zarządu Powiatu

Uchwała Zarządu Powiatu
nr 489/2008 z dnia 2008-09-25

w sprawie wyrażenia opinii do ,,Projektu Planu Gospodarki Odpadami w Województwie Zachodniopomorskim"

Na podstawie art. 14 ust. 7 pkt 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (tekst jednolity Dz. U. z 2007 r. Nr 39, poz. 251 zmiany: Dz. U. z 2005 r. Nr 175, poz. 1462, Dz. U. z 2007 r. Nr 88, poz. 587) Zarząd Powiatu w Gryfinie uchwala co następuje:

§ 1

Opiniuje się negatywnie przedłożone materiały informacyjne dotyczące "Projektowanego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w województwie zachodniopomorskim w aspekcie utworzenia międzygminnych zakładów zagospodarowania odpadów", stanowiącego jeden z elementów projektu Planu Gospodarki Odpadami w Województwie Zachodniopomorskim.

§ 2

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Zarządu - Wojciech Konarski
Członek Zarządu - Jerzy Miler
Członek Zarządu - Jan Podleśny
Członek Zarządu - Maciej Racinowski
Członek Zarządu - Marek HipszUZASADNIENIE

Zarząd Powiatu w Gryfinie Uchwałą Nr 405/2008 z dnia 18.06.2008 r. zaopiniował negatywnie przedłożony "Projekt Planu Gospodarki Odpadami w Województwie Zachodniopomorskim", ponieważ nie uwzględniał rozwiązań wynikających z zapisów obowiązującego "Planu Gospodarki Odpadami dla Powiatu Gryfińskiego".

Przedłożone w dniu 16.09.2008 r. do Starostwa Powiatowego w Gryfinie materiały informacyjne dotyczące "Projektowanego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w województwie zachodniopomorskim w aspekcie utworzenia międzygminnych zakładów zagospodarowania odpadów", stanowią zupełnie nową wersją rozwiązań w tym zakresie i w ocenie Zarządu Powiatu w Gryfinie nie stanowią optymalnego rozwiązania.

Przedłożone dotychczas założenia dotyczyły 3 wariantów utworzenia międzygminnych zakładów zagospodarowania odpadów- 9 ZZO, 7 ZZO i 5 ZZO, obecne rozwiązanie zakłada funkcjonowanie 6 ZZO z innymi rozwiązaniami lokalizacyjnymi. Wskazano, że odpady komunalne z całego obszaru powiatu gryfińskiego, myśliborskiego i pyrzyckiego będą kierowane do obecnie wyznaczonego ZZO Pyrzyce. Wariant ten opiniuje się negatywnie ponieważ przyjęte i opisane w projektowanym systemie gospodarki odpadami w województwie zachodniopomorskim założenia generalne są sprzeczne z zaproponowaną lokalizacją ZZO Pyrzyce. System ten winien znacząco ograniczyć konieczność transportowania odpadów czyli zmniejszyć koszty ich zbierania i unieszkodliwiania. W tym przypadku koszty transportu odpadów z terenu powiatu gryfińskiego i myśliborskiego zostaną podwyższone, ponieważ lokalizacja ZZO Pyrzyce nie znajduje się w punkcie centralnym powiatów gryfińskiego, myśliborskiego i pyrzyckiego.

Również dokonana analiza ilości wytwarzanych odpadów w poszczególnych gminach w/w powiatów wskazuje, że w powiecie pyrzyckim wytwarza się około 4-krotnie mniej odpadów niż w pozostałych gminach powiatu gryfińskiego i myśliborskiego. Z tych powodów przyjęte rozwiązanie nie jest optymalne.

data opublikowania: 2008-09-29 10:49:54
data ostatniej aktualizacji: 2008-09-29 10:49:54

Strona odwiedzona 904 razy
Inf. przygotowana przez: Agnieszka Małyszko
Inf. wprowadzona przez: Wojciech Sztanga

Pobierz Adobe Reader z www.adobe.com

Pobierz Adobe Reader
Program jest niezbędny do przeglądania
niektórych treści zawartych w serwisie.