Strona główna biuletynu
Wyszukiwarka
Formularz wyszukiwania
Menu główne
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemu Pojazd i Kierowca
 • Dzienniki ustaw
 • Monitor polski
 • Komunikacja w języku migowym
 • Rejestr Informacji o Środowisku
 • WebEWID Powiat Gryfiński
 • Portal Mapowy - dystrybucja danych o budynkach
 • Budowlane_ABC
 • Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie
 • Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie
Treść główna

Praca Rady i Zarządu

Interpelacje i zapytania wraz z odpowiedziami

II Kadencja Odrodzonego Samorządu Powiatowego
27.10.2002 - 27.10.2006

X sesja Rady Powiatu

2003-09-29, godz.14:00

Interpelacja nr 18/X/2003

Radny - Ryszard Laska

Wnioskuję, aby Wysoka Rada była na bieżąco informowana przez Zarząd, jakie będą dalsze losy wniosku do SAPARDU o dofinansowanie zadania: Przebudowa drogi Nr 41-437 Stare Czarnowo - Kołowo w 2004 r. na odcinku Dobropole Gryfińskie - Kołowo.


Starosta Gryfiński - Ewa De La Torre

Wszyscy radni będą informowani na bieżąco o losach naszych wniosków o dofinansowanie ze środków zewnętrznych naszych przedsięwzięć inwestycyjnych. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wnioski te spełniały nie tylko wymogi formalne, ale także priorytety ustalane przez władze wdrażające w każdym z tych projektów. Biuro Promocji intensywnie pracuje nad wyszukiwaniem wszelkich możliwych wniosków, które można by przełożyć na nasze potrzeby.

data opublikowania: 2003-11-04 09:25:28
data ostatniej aktualizacji: 2003-11-04 09:25:28

Interpelacja nr 19/X/2003

Radna - Aleksandra Zielińska:

Czy został ostatecznie rozwiązany temat zapłaty firmie "Ekorem" za remont kotłowni w naszych obiektach? Co "Ekorem" odpowiedział w sprawie zapłaty przez powiat bezpośrednio podwykonawcom? W związku z tym, że firma "Ekorem" została wybrana przez powiat, zyskała uznanie u wszystkich podwykonawców. Mam wątpliwość, czy powiat faktycznie nie jest tutaj stroną. Znam 3 firmy z terenu powiatu, które nie otrzymały zapłaty od "Ekoremu". W odniesieniu do firmy z mojego terenu, jeśli nie wpłynie 75.000 zł do "Rolbudu" w Trzcińsku Zdroju, może to spowodować jego upadłość. Apeluję do Zarządu, by zmusić "Ekorem" do zapłaty tych należności "Rolbudowi" w Trzcińsku Zdroju.


Starosta Gryfiński - Ewa De La Torre

Firma "Ekorem", która była głównym wykonawcą modernizacji kotłowni w naszych jednostkach organizacyjnych rozliczyła się z nami z powierzonego zadania jako z powiatem, który był inwestorem we wszystkich tych jednostkach. Odbiory techniczne nastąpiły, w związku z tym dzisiaj mija termin, w którym zgodnie z wystawionymi fakturami powinniśmy byli uiścić należności zgodnie z protokołami powykonawczymi. Firma ta zatrudniała podwykonawców i wiemy, że co najmniej trzem nie wypłaciła wynagrodzenia z tytułu wykonanych w ramach podwykonawstwa prac. Są to firmy: "Rolbud" z Trzcińska Zdroju, "Progres" z Chojny i Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z Morynia. Poprosiliśmy o pilne spotkanie szefa "Ekoremu", na którym poinformował nas, że zgłosił firmę do upadłości. Ponieważ jednak nie dostarczył nam dokumentów związanych z postępowaniem upadłościowym, ani nawet kserokopii tego wniosku, my nadal traktujemy ją jako firmę istniejącą, dopóki nikt nam nie udowodni w postaci dokumentu, że jest inaczej.

Wystosowaliśmy do firmy "Ekorem" pismo, w którym przytaczamy różne okoliczności związane z naszą umową. Uważamy, że jeśli mamy być za chwilę płatnikiem należności z tytułu faktur, to jeśli firma "Ekorem" w drodze cesji stwierdzi, że część z tych należności może być zabezpieczona i bezpośrednio wypłacona jako należności dla podwykonawców, to my mając taki aneks, to uczynimy. Wezwaliśmy do tego tę firmę, która jednak twierdzi, że w momencie, kiedy ogłosiła upadłość (czego nie udokumentowała), nie może już dokonywać cesji z tego tytułu, że straciła zdolność do zawierania tego typu umów. My jednak takiego dokumentu nie widzieliśmy, stąd też zachowujemy się wobec tej firmy tak, jakby ona nadal istniała. Ponieważ wiadomość o tym, że firma ta ma kłopoty dotarła do nas stosunkowo późno. Nie ukrywam, że być może większa przestrzeń czasowa pozwoliłaby nam na trochę bardziej radykalne działania. Pismo zostało wysłane 22 września b.r., tuż po rozmowie z właścicielem "Ekoremu". Jesteśmy po stronie naszych podwykonawców, mieszkających i działających na terenie powiatu gryfińskiego i w ich interesie wysłaliśmy to pismo, żądając aneksu do umowy, który to aneks umożliwi nam wypłatę tych należności do rąk podwykonawców, a w części, która pozostałaby po ich zapłaceniu - do rąk "Ekoremu".

data opublikowania: 2003-11-04 09:29:11
data ostatniej aktualizacji: 2003-11-04 09:29:11

Interpelacja nr 20/X/2003

Radna - Gabriela Kotowicz

W związku z tym, że praca aptek została do końca roku ustalona na dotychczasowych zasadach, wnioskuję, aby w przyszłym roku, gdy będzie podejmowana uchwała w tej sprawie, wprowadzić godziny pracy aptek w Cedyni, Moryniu i Chojnie, tak jak to było określone w projekcie uchwały przedstawianym przez p. Starostę w trakcie poprzedniej sesji Rady Powiatu, ponieważ właściciele aptek w tych gminach wyrazili zgodę na pracę właśnie w tych godzinach.


Starosta Gryfiński - Ewa De La Torre

Do tematu aptek niewątpliwie powrócimy w grudniu, będzie to w kontekście propozycji, które Zarząd złożył i które stanowiły ukłon w stosunku do mieszkańców Cedyni, Morynia i Chojny, w których to gminach do tej pory nie było dyżurów nocnych aptek. Uważaliśmy, że pewne twierdzenia aptekarzy gryfińskich nt. przebiegu tych dyżurów wymagają udowodnienia. Jeśli po tych 3-4 miesiącach aptekarze pokażą, że w trakcie dyżurów nocnych nie są realizowane recepty i nie są sprzedawane leki ratujące życie, to wrócimy do tematu. Zresztą będziemy musieli do niego wrócić, ponieważ uchwała ta działa do 31 grudnia b.r. Weźmiemy wówczas pod uwagę wniosek p. radnej Kotowicz, jak również pozytywne opinie burmistrzów Morynia i Cedyni w odniesieniu do dyżurów nocnych aptek w tych gminach.

data opublikowania: 2003-11-04 09:32:48
data ostatniej aktualizacji: 2003-11-04 09:32:48

Inf. przygotowana przez: Katarzyna Stalinger
Inf. wprowadzona przez: Marcin Konopnicki

Pobierz Adobe Reader z www.adobe.com

Pobierz Adobe Reader
Program jest niezbędny do przeglądania
niektórych treści zawartych w serwisie.