Strona główna biuletynu
Wyszukiwarka
Formularz wyszukiwania
Menu główne
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemu Pojazd i Kierowca
 • Dzienniki ustaw
 • Monitor polski
 • Komunikacja w języku migowym
 • Rejestr Informacji o Środowisku
 • WebEWID Powiat Gryfiński
 • Portal Mapowy - dystrybucja danych o budynkach
 • Budowlane_ABC
 • Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie
 • Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie
Treść główna

Praca Rady i Zarządu

Interpelacje i zapytania wraz z odpowiedziami

II Kadencja Odrodzonego Samorządu Powiatowego
27.10.2002 - 27.10.2006

XV sesja Rady Powiatu

2004-06-02, godz.14:00

Interpelacja nr 29/XV/2004

Radny - Ryszard Laska

Chciałbym, aby dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg wypowiedział się na temat możliwości założenia spowalniacza szybkości przy szkole podstawowej przy ul. Sienkiewicza w Mieszkowicach.


Etatowy Członek Zarządu - Adam Nycz

Według moich informacji nie było wniosku Burmistrza odnośnie założenia spowalniacza prędkości przed szkołą w Mieszkowicach. Sprawdzę w Powiatowym Zarządzie Dróg i w Wydziale Komunikacji czy napłynął taki wniosek. Równocześnie chcę powiedzieć, że nie ma wymogu zakładania spowalniaczy przed obiektami, ponieważ często wpływają one niekorzystnie na płynność ruchu.

data opublikowania: 2004-07-16 09:59:36
data ostatniej aktualizacji: 2004-07-16 09:59:36

Interpelacja nr 30/XV/2004

Radny - Ryszard Laska

Chcę prosić Panią Starostę o przygotowanie materiału dla radnych odnośnie zadłużenia SPZZOZ w ujęciu historycznym.


Starosta Gryfiński - Ewa De La Torre

Za kilka dni planujemy spotkanie radnych w sprawie SPZOZ i na to spotkanie jest już w przygotowaniu cały materiał dotyczący tej sprawy. Będzie również przedstawione zadłużenie SPZOZ na przestrzeni kilku lat.

data opublikowania: 2004-07-16 10:00:40
data ostatniej aktualizacji: 2004-07-16 10:00:40

Interpelacja nr 31/XV/2004

Radny - Ryszard Laska

W grudniu Pani Starosta obiecała przedstawić nam stan zatrudnienia w Starostwie od 1999 roku. Ponawiam zatem prośbę o taki wykaz.


Starosta Gryfiński - Ewa De La Torre

Stan zatrudnienia na przestrzeni kilku lat został przedstawiony na początku roku podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej i sądziłam, że radny R. Laska miał do niego wgląd. Jeśli nie, takie zestawienie będzie Panu dostarczone.

data opublikowania: 2004-07-16 10:01:30
data ostatniej aktualizacji: 2004-07-16 10:01:30

Interpelacja nr 32/XV/2004

Radny - Bolesław Paulski

Chciałbym zaapelować i wyrazić swój protest przeciwko zamierzeniom Pana Pałki, który chce zlikwidować stanowiska dyspozytorek w pogotowiu ratunkowym w Chojnie. Może Pan Pałka rozważyłby możliwość likwidacji etatów dyspozytorek w pogotowiu gryfińskim zamiast w chojeńskim?


Starosta Gryfiński - Ewa De La Torre

Decyzja w sprawie dalszego funkcjonowania tej placówki nie leży w gestii władz powiatu, ale każdy problem społeczny, który ma u nas miejsce musi być rozpatrzony. Zasięgnęłam opinii dyrektora Pałki, który podjął tę decyzję i dlatego mogę odpowiedzieć na interpelację radnego Paulskiego. Mogę podzielić się argumentacją jaką usłyszałam z jego ust dyrektora na ten temat.
Utrzymanie dyspozytorni kosztuje Wojewódzką Stację Transportu Sanitarnego ok. 200 tys. zł. -pracuje tam 5 pań-dyspozytorek Dyrektor Pałka oświadczył, że zgodnie zasadami przyjęto, że punkty powiadamiania służb - policji, straży i pogotowia- powinny znajdować się w jednym miejscu. Punkt dyspozycyjny jest niczym innym jak miejscem, gdzie odbiera się telefony i powiadamia odpowiednie zespoły wyjazdowe o wyjeździe do wskazanego miejsca. Taki punkt na terenie powiatu gryfińskiego ma być tylko w Gryfinie. To rozwiązanie powoduje, że jedna dyspozytornia dysponuje wszystkimi karetkami wysyłając do miejsca zdarzenia najbliższą. Zaoszczędzone pieniądze (200tys. zł.) Wojewódzka Stacja (...) zamierza przeznaczyć na zakup sprzętu i środków transportu sanitarnego.
W opinii dyrektora Pałki, nowa organizacja nie pogorszy, a wręcz polepszy organizację pracy wszystkich zespołów wyjazdowych na terenie powiatu gryfińskiego.
Ponieważ jako Starosta mogę być tylko osobą przekazującą te argumentację, gdyby była ze strony państwa taka sugestia, mogę wystosować zaproszenie dla Pana Pałki, aby zechciał radnym szczegółowo i osobiście wyjaśnić tę kwestię.

data opublikowania: 2004-07-16 10:02:21
data ostatniej aktualizacji: 2004-07-16 10:02:21

Inf. przygotowana przez: Beata Dróżdż
Inf. wprowadzona przez: Marcin Konopnicki

Pobierz Adobe Reader z www.adobe.com

Pobierz Adobe Reader
Program jest niezbędny do przeglądania
niektórych treści zawartych w serwisie.