Strona główna biuletynu
Wyszukiwarka
Formularz wyszukiwania
Menu główne
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemu Pojazd i Kierowca
 • Dzienniki ustaw
 • Monitor polski
 • Komunikacja w języku migowym
 • Rejestr Informacji o Środowisku
 • WebEWID Powiat Gryfiński
 • Portal Mapowy - dystrybucja danych o budynkach
 • Budowlane_ABC
 • Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie
 • Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie
Treść główna

Praca Rady i Zarządu

Interpelacje i odpowiedzi

III Kadencja Odrodzonego Samorządu Powiatowego
12.11.2006 - 12.11.2010

XX sesja Rady Powiatu

2008-07-03, godz.14:00

Interpelacja nr 13/XX/2008

Radny Bronisław Krzyżanowski

powiedział, że na sesji w dniu 29 maja 2008 r. zapytał kto jest dyrektorem ZSP Nr 2 w Chojnie. Otrzymał wtedy odpowiedź od Pana Starosty, że Pani Edyta Daszkiewicz. Dzisiaj pytał dalej, to dlaczego Pani Adriana Salamończyk, Dyrektor ZSP Nr 1 w Chojnie w dniu 26 maja 2008 r. wystosowała pismo, praktycznie do każdego z nauczycieli ZSP Nr 2 w Chojnie i przedstawiła je na Radzie Pedagogicznej.
"Działając na podstawie art. 231 § 3 Kodeksu pracy informuję Panią co następuje:
W związku z podjętą przez Radę Powiatu w Gryfinie uchwałą Nr XVI/187/2008 z dnia 21 lutego 2008 r. w sprawie zamiaru rozwiązania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Chojnie, ul. Żółkiewskiego 5 i włączenia szkół wchodzących dotychczas w skład tego zespołu do Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych Nr 1 w Chojnie, ul. Dworcowa 3 oraz II Liceum Profilowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Chojnie, ul. Żółkiewskiego 5, na dzień 1 września 2008 r. planowane jest przejście Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Chojnie na nowego pracodawcę. Z dniem 1 września 2008 r. stanie się Pani z mocy prawa pracownikiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych Nr 1 w Chojnie, ul. Dworcowa 3. W związku z przejęciem zakładu pracy przez nowego pracodawcę nie przewiduje się zmian Pani warunków zatrudnienia oraz płacy ani konieczności przekwalifikowania się". Radny dodał, że w związku z tym pismem Zarząd Oddziału ZNP w Chojnie zadał na piśmie do Pana Starosty pytania, które odczytał w całości. "Zwracamy się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na nastęujace pytania:

 1. Na mocy jakiego przepisu prawnego rozpoczęto postępowanie likwidacyjne ZSP Nr 2 w Chojnie?
 2. Na jakiej podstawie dyrektor ZSP Nr 1 w Chojnie rozdał w dniu 26.05.2008 r. imienne pisma pracownikom ZSP Nr 2, informujące o przejściu zakładu pracy na innego pracodawcę?
 3. Na podstawie jakiego aktu prawnego dyrektor ZSP Nr 1 w Chojnie firmując pismo pieczęcią dyrektora ZSP Nr 1, wypowiada się pisemnie w roli pracodawcy na temat zmiany warunków zatrudnienia pracowników ZSP Nr 2 w Chojnie?

Mając na uwadze dobro pracowników ZSP Nr 2 w Chojnie, mocno zaniepokojeni zaistniałą sytuacją, oczekujemy pełnej odpowiedzi na nurtujące pytania". Dodał, że chciałby usłyszeć odpowiedzi Pana Starosty na te pytania jednocześnie powtarzając to samo pytanie co w dniu 29 maja 2008 r.: "Kto jest dyrektorem ZSP Nr 2 w Chojnie", ponieważ z tego tutaj wynika, że chyba dyrektorem jest Pani Adriana Salamończyk, ponieważ po pierwsze ona wtenczas już pisała pismo, po drugie informacje są niezrozumiałe. Ponadto Radny dodał, że chciałby usłyszeć odpowiedzi, (czy teraz, czy pod koniec sesji) jaką Pan Starosta udzielił Prezesowi Zarządu Oddziału ZNP w Chojnie.


Starosta Gryfiński Wojciech Konarski

odpowiedział, że zgodnie z tym, co powiedział w dniu 29 maja 2008 r. Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Chojnie była Pani Edyta Daszkiewicz, natomiast Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Pani Adriana Salamończyk. Od dnia 1 lipca 2008 r. Dyrektorem ZSP Nr 2 w Chojnie jest Pani Adriana Salamończyk. Zarząd Powiatu powierzył jej w tym dniu kierowanie placówką. Starosta dodał, że odpowiedzi dla związków zawodowych nie zacytuje, ponieważ może się pomylić, natomiast oczywiście związki zawodowe otrzymały tą odpowiedź i jak mniema - Radny ma odpowiedź od związków zawodowych, a jak nie to może związki zawodowe o nią poprosić. Zgodnie z przepisami pracodawca, który obecnie zatrudnia pracowników ma obowiązek, w momencie, kiedy następuje zmiana pracodawcy poinformować ich o planowanej zmianie, i ten który w przyszłości ma stać się tymże pracodawcą ma obowiązek poinformować tychże pracowników o tym, że nastąpi taka zmiana. Starosta zaznaczył, że robi się to po to, aby pracownicy mieli swobodę dokonania wyboru, czy chcą pracować u danego pracodawcy. W przypadku nauczycielstwa powstaje dosyć specyficzna sytuacja z uwagi na to, że ruch kadrowy nauczycieli odbywa się do 30 maja. Ponadto dodał, że w związku z tym, ta informacja była należna pracownikom oczywiście zgodna z przepisami prawa, tak aby mieli możliwość dokonania wyboru. Poza tym - w piśmie, które Radny odczytał jest podstawa prawna i jest tam mowa o planowaniu zamiaru, w związku z tym każda taka informacja nie dość że należy się tym ludziom, jest ona potrzebna i na tym etapie nie wywołuje żadnych skutków prawnych, ponieważ wszyscy obecni wiedzą, że każdy pracodawca zanim coś wdroży w życie ma możliwość wycofania się z tego.

data opublikowania: 2008-09-22 12:07:02
data ostatniej aktualizacji: 2008-09-22 12:07:02

Inf. przygotowana przez: Magdalena Kłobut
Inf. wprowadzona przez: Marcin Konopnicki

Pobierz Adobe Reader z www.adobe.com

Pobierz Adobe Reader
Program jest niezbędny do przeglądania
niektórych treści zawartych w serwisie.