Strona główna biuletynu
Wyszukiwarka
Formularz wyszukiwania
Menu główne
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemu Pojazd i Kierowca
 • Dzienniki ustaw
 • Monitor polski
 • Komunikacja w języku migowym
 • Rejestr Informacji o Środowisku
 • WebEWID Powiat Gryfiński
 • Portal Mapowy - dystrybucja danych o budynkach
 • Budowlane_ABC
 • Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie
 • Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie
Treść główna

Praca Rady i Zarządu

Interpelacje i zapytania wraz z odpowiedziami

V Kadencja Odrodzonego Samorządu Powiatowego
16.11.2014 - 16.11.2018

VI sesja Rady Powiatu

2015-04-29, godz.14:00

Interpelacja nr 17/15

(interpelacja złożona w okresie międzysesyjnym)

Radny Paweł Sławiński
dot. stanu nawierzchni drogi na ulicach: Łyżwiarskiej, Willowej i Owocowej w Chojnie

Zwracam się z prośbą o uzupełnienie brakujących ubytków nawierzchni drogi na ulicach Łyżwiarskiej i Owocowej w Chojnie. Uszkodzona nawierzchnia stwarza zagrożenia dla kierowców. Informację proszę przekazać do Wydziału Zarządzania Drogami. Jednocześnie zwracam się z prośbą o możliwe zaplanowanie w przyszłym roku budżetowym remontu w/w ulic, poczynając od Łyżwiarskiej, Willowej i Owocowej. W 2014 roku wykonana została nowa nawierzchnia i chodnik na ulicy Łąkowej, która przylega bezpośrednio do ulic Łyżwiarskiej i Willowej. Dobrze byłoby te prace kontynuować.


Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Arkadiusz Durma
(udzielona w formie pisemnej znak: BRZ.0003.17.2015)

"W odpowiedzi na Pana interpelację Nr 17/15 z dnia 15.04.2015 r. Wydział Zarządzania Drogami w Gryfinie wyjaśnia, że prace związane z remontami ubytków w nawierzchni bitumicznych na drogach powiatowych rozpoczną się w kwietniu i potrwają do czerwca. W pierwszej kolejności roboty realizowane będą na najważniejszych odcinakach dróg, a następnie na drogach o mniejszym natężeniu ruchu (dojazdowych i osiedlowych). Nadmieniamy jednocześnie, iż ze względów technologicznych wykonywanie robót można prowadzić przy średniodobowej temperaturze powyżej 10oC i suchej jezdni. Informujemy ponadto, że wniosek w zakresie przebudowy ulic Łyżwiarskiej i Willowej w Chojnie rozpatrzony zostanie na etapie planowania inwestycji drogowych na 2016 rok."

data opublikowania: 2015-04-22 12:43:50
data ostatniej aktualizacji: 2015-04-24 11:13:27

Interpelacja nr 18/15

(interpelacja złożona w okresie międzysesyjnym)

Radny Paweł Sławiński
dot. objazdów wyznaczonych w związku z remontem ulicy Jagiellońskiej w Chojnie

Zwracam się z prośbą do Wydziału Zarządzania Drogami o przemyślenie pomysłu związanego z wprowadzeniem zakazu parkowania wzdłuż ulicy Wilsona w Chojnie oraz ponownego przemyślenia objazdu dla samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony. W związku z remontem ulicy Jagiellońskiej, ruch został skierowany na ulicę Wilsona, jest tam wąska droga wzdłuż której parkują samochody. Spore trudności z pokonaniem tego odcinka mają ciągniki siodłowe z naczepami. Kolejnym problemem są wysokie progi zwalniające, od momentu zmiany organizacji ruchu, straż pożarna kilkukrotnie interweniowała przy plamach oleju znajdujących się na drodze, prawdopodobnie powstały one wskutek uszkodzenia samochodu podczas przejazdu przez próg. W przypadku wprowadzenia czasowego zakazu parkowania na wspomnianej ulicy, należałoby stworzyć miejsca parkingowe dla klientów i pracowników okolicznych sklepów, w tym celu można wykorzystać plac należący do Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Chojnie.


Zastępca Naczelnika Wydziału Zarządzania Drogami Maria Ilińczyk
(udzielona w formie pisemnej znak: BRZ.0003.18.2015)

"W odpowiedzi na Pana interpelację Nr 18/15 z dnia 16.04.2015 r. Wydział Zarządzania Drogami w Gryfinie wyjaśnia, że dla potrzeb przebudowy ul. Jagiellońskiej w Chojnie, ruch drogowy odbywa się zgodnie z tymczasowym projektem organizacji ruchu, zaopiniowanym przez Komendę Powiatową Policji i zatwierdzonym zgodnie z przepisami w tym zakresie. Organizacja ruchu dla pierwszego etapu robót jest jedynym rozwiązaniem umożliwiającym ruch pojazdów z pominięciem przebudowywanego odcinka ulicy. Utrudnienia, jakie napotykają kierowcy mają charakter tymczasowy i nie ma możliwości ich uniknięcia przy tak dużej inwestycji. Dodatkowo informuje się, że WZD w celu poinformowania o zaistniałych utrudnieniach związanych z realizacją inwestycji, zorganizował w dniu 28.04.2015 r. spotkanie z podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą przy ul. Jagiellońskiej w Chojnie".

data opublikowania: 2015-04-22 12:45:01
data ostatniej aktualizacji: 2015-05-05 09:41:09

Inf. przygotowana przez: Magdalena Romankiewicz
Inf. wprowadzona przez: Wojciech Sztanga

Pobierz Adobe Reader z www.adobe.com

Pobierz Adobe Reader
Program jest niezbędny do przeglądania
niektórych treści zawartych w serwisie.