Ogłoszenia
Archiwum - organizacje pozarządowe
Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na powierzenie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gryfińskiego w roku 2018
OGŁOSZENIE WYNIKÓW OTWARTEGO KONKURSU OFERT
na powierzenie organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gryfińskiego w roku 2018
Zgodnie z art. 15 ust. 2h ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.) Zarząd Powiatu w Gryfinie informuje, że do realizacja zadania publicznego na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gryfińskiego w roku 2018 została wybrana Fundacja na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacyjności "Baltivia 2050" z siedzibą w Szczecinie.
Wysokość przyznanych środków publicznych: 60.725,88 zł.
STAROSTA GRYFIŃSKI
Wojciech Konarski
Otwarty konkurs ofert
Na podstawie art. 11 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255 oraz z 2016 r. poz. 1860) oraz art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817; zm.: Dz. U. z 2016 r. poz. 1948 oraz z 2017 r. poz. 60 i poz. 573)
ZARZĄD POWIATU W GRYFINIE
ogłasza otwarty konkurs ofert
na powierzenie organizacji pozarządowej prowadzącej działalność pożytku publicznego prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gryfińskiego w roku 2018
- Rodzaj zadania
Prowadzenie jednego punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie gryfińskim w 2018 r. zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255 z późn. zm.).
- Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania
Na realizację zadania przeznacza się kwotę 60.725,88 zł (słownie: sześćdziesiąt tysięcy siedemset dwadzieścia pięć złotych 88/100). Zadanie w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej i realizowane będzie w oparciu o środki finansowe otrzymane z budżetu państwa.
- Zasady przyznawania dotacji
- Zasady przyznawania dotacji na powierzenie realizacji zadania publicznego określają przepisy:
- ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. poz. 1255 z późn. zm.),
- ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.),
- ustawa z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1870 z późn. zm.),
- rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wysokości kwoty bazowej stanowiącej podstawę ustalenia wysokości dotacji na finansowanie zadania polegającego na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej (Dz. U. poz. 1581),
- rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2016 r. poz. 1300).
- Szczegółowe warunki przyznawania i rozliczenia dotacji określi zawarta umowa.
- Dotacja na realizację zadania będzie przekazywana w miesięcznych transzach pod warunkiem otrzymania przez powiat gryfiński dotacji z budżetu państwa.
- Termin i warunki realizacji zadania
- Zadanie ma być realizowane od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. w przeciętnym wymiarze 5 dni w tygodniu przez 4 godziny dziennie z wyłączeniem dni wolnych od pracy.
- Prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, w tym udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej przez wybranego oferenta odbywać się będzie na podstawie zawartej z Powiatem Gryfińskim umowy zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. poz. 1255 z późn. zm.) oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy. Przed podpisaniem umowy wyłoniony w konkursie oferent zobowiązany będzie dostarczyć:
- do wglądu oryginały zawartych umów z adwokatem, radcą prawnym, doradcą podatkowym lub osobą, o której mowa w art. 11 ust. 3 pkt 2 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej,
- oświadczenie oferenta o zgodności danych przedstawionych w ofercie ze stanem prawnym i faktycznym w dniu podpisania umowy.
- Lokale wyznaczone na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej usytuowane będą:
- w Starym Czarnowie przy ul. Św. Floriana 10 (w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie, czynny w poniedziałek w godz. 15.00 - 19.00),
- w Gryfinie przy:
- ul. 11 Listopada 16D (w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryfinie, czynny we wtorek w godz. 12.00-16.00)
- ul. Łużyckiej 91 (w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie, czynny od środy do piątku w godz. 13.30-17.30),
- Lokale wyznaczone na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej zostaną udostępnione oferentowi nieodpłatnie.
- Lokale wyznaczone na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej wyposażone będą w zamykaną szafkę, krzesła, stół, drukarkę, a także sieć energetyczną, telefoniczną i teleinformatyczną.
- Oferent zobowiązany jest do zapewnienia sprzętu komputerowego z dostępem do bazy aktów prawnych umożliwiających udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej w lokalizacjach wskazanych w pkt 3.
- Oferent zapewnia udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej w szczególności zgodnie z art. 3, art. 5, art. 7 oraz art. 11 ust.3, 4 i 5 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. poz. 1255 z późn. zm.).
- O powierzenie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej może ubiegać się organizacja pozarządowa prowadząca działalność pożytku publicznego w zakresie, o którym mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.), która spełnia łącznie następujące warunki:
- posiada co najmniej dwuletnie doświadczenie w wykonywaniu zadań wiążących się z udzielaniem porad prawnych lub informacji prawnych,
- przedstawi zawarte umowy lub promesy ich zawarcia z adwokatem, radcą prawnym, doradcą podatkowym lub osobą, o której mowa w art. 11 ust. 3 pkt 2 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255 z późn. zm.),
- daje gwarancję należytego wykonania zadania, w szczególności przez złożenie pisemnego zobowiązania:
- zapewnienia poufności w związku z udzielaniem nieodpłatnej pomocy prawnej i jej dokumentowaniem,
- zapewnienia profesjonalnego i rzetelnego udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, w szczególności w sytuacji, gdy zachodzi konflikt interesów.
- O powierzenie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej nie może ubiegać się organizacja pozarządowa, która w okresie dwóch lat poprzedzających przystąpienie do otwartego konkursu ofert nie rozliczyła się z dotacji przyznanej na wykonanie zadania publicznego lub wykorzystała dotację niezgodnie z celem jej przyznania, jak również organizacja pozarządowa, z którą starosta rozwiązał umowę. Termin dwóch lat biegnie odpowiednio od dnia rozliczenia się z dotacji i zwrotu nienależnych środków wraz z odsetkami albo rozwiązania umowy.
- Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością, gwarantując wykonanie zadania w sposób efektywny, oszczędny i terminowy oraz zgodnie z warunkami określonymi w ofercie oraz umowie.
- Starosta będzie kontrolował wykonywanie umowy przez organizację pozarządową na zasadach określonych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.).
- Organizacja pozarządowa, której powierzono realizację zadania zobowiązana będzie do złożenia sprawozdania z wykonania zadania publicznego według wzoru określonego w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2016 r. poz. 1300).
- Termin i warunki składania ofert
- Oferty należy składać do dnia 16 listopada 2017 r. w Kancelarii ogólnej Starostwa Powiatowego w Gryfinie, ul. Sprzymierzonych 4 w godzinach: 7.30-15.30 lub za pośrednictwem poczty (decyduje data wpływu oferty do Starostwa Powiatowego w Gryfinie) na adres: Starostwo Powiatowe ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino.
- Oferty należy składać w zamkniętej kopercie z opisem "Otwarty konkurs ofert na powierzenie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu gryfińskiego w roku 2018".
- Oferty należy składać na formularzu zgodnym z wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz. U. z 2016 r. poz. 1300).
- Do oferty należy dołączyć:
- aktualny (wydany najpóźniej na 30 dni przed złożeniem oferty) odpis z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), innego rejestru lub ewidencji potwierdzający status prawny oferenta; w przypadku, gdy organizacja nie podlega wpisowi w KRS należy dołączyć statut oraz sprawozdania merytoryczne i finansowe za rok ubiegły,
- pełnomocnictwo/upoważnienie do działania w imieniu oferenta (w przypadku wyboru innego sposobu reprezentacji podmiotu składającego ofertę niż wynikający z właściwego rejestru),
- umowy lub promesy ich zawarcia z adwokatem, radcą prawnym, doradcą podatkowym lub osobą, o której mowa w art. 11 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255 z późn. zm.)
- dokumenty potwierdzające wykonywanie zadań wiążących się z udzielaniem porad prawnych lub informacji prawnych ze wskazaniem okresu ich wykonywania,
- oświadczenie o zapewnieniu przez oferenta sprzętu komputerowego z bazą aktów prawnych umożliwiających udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej w lokalizacjach wskazanych w niniejszym ogłoszeniu (należy podać ilość komputerów i ewentualnie informacje o posiadanym sprzęcie dodatkowym tj. drukarkach, które używane będą przy realizacji zadania),
- pisemne zobowiązanie zapewnienia poufności w związku z udzielaniem nieodpłatnej pomocy prawnej i jej dokumentowaniem,
- pisemne zobowiązanie zapewnienia profesjonalnego i rzetelnego udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, w szczególności w sytuacji, gdy zachodzi konflikt interesów,
- oświadczenie, że nie zachodzą przesłanki wykluczające możliwość ubiegania się o powierzenie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, o których mowa w art. 11 ust. 11 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej,
- oświadczenie o aktualności złożonych dokumentów,
- oświadczenie o zapoznaniu się z treścią ogłoszenia konkursowego,
- Oferta powinna być podpisana czytelnie przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w zakresie praw majątkowych w imieniu oferenta, zgodnie z zapisami wynikającymi ze złożonych dokumentów.
- Kopie dokumentów powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem na każdej ze stron przez osoby upoważnione do reprezentacji oferenta.
- Złożone oferty nie podlegają uzupełnieniu ani korekcie.
- Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz termin dokonania wyboru oferty
- Wyboru ofert dokonuje się w oparciu o zasady określone w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.).
- Złożone oferty podlegają sprawdzeniu pod względem formalnymi i merytorycznym przez Komisję konkursową powołaną przez Zarząd Powiatu w Gryfinie.
- Oferty sprawdzane pod względem formalnym oceniane będą na podstawie poniższych kryteriów:
Lp. | Kryteria oceny | oferta spełnia kryterium |
tak | nie |
1 | Oferta została złożona w terminie | | |
2 | Oferta została złożona we właściwej formie i na właściwym formularzu | | |
3 | Oferta kompletna (zawiera wszystkie wskazane w ogłoszeniu o konkursie ofert załączniki) | | |
4 | Oferta złożona przez organizację pozarządową prowadzącą działalność pożytku publicznego, która posiada co najmniej 2-letnie doświadczenie w wykonywaniu zadań wiążących się z udzielaniem porad prawnych lub informacji prawnych | | |
5 | Przedmiot oferty jest zgodny z przedmiotem konkursu | | |
6 | Koszt realizacji zadania przedstawiony przez oferenta nie przekracza wysokości środków przeznaczonych na realizację zadania | | |
7 | Oferta prawidłowo skalkulowana (brak błędów rachunkowych w kalkulacji kosztów) | | |
- Oferta, która nie spełni wszystkich kryteriów oceny formalnej zostanie odrzucona.
- Nie przewiduje się możliwości uzupełnienia oferty, która została złożona w stanie niekompletnym.
- Oferty przesłane faksem, bądź złożone drogą elektroniczną nie będą przyjmowane.
- Oferty, które pozytywnie przejdą ocenę formalną podlegają ocenie merytorycznej.
- Oferty sprawdzane pod względem merytorycznym oceniane będą na podstawie poniższych kryteriów:
Lp. | Kryteria oceny | Punktacja |
1 | Posiadane przez organizację pozarządową doświadczenie w wykonywaniu zadań wiążących się z udzielaniem porad prawnych lub informacji prawnych | * od 4 do 6 lat doświadczenia: 1 pkt * powyżej 6 lat doświadczenia: 2 pkt |
2 | Zawarte umowy lub promesy ich zawarcia z adwokatem lub radcą prawnym | * umowa/promesa zawarta z adwokatem lub radcą prawnym na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej przez: - 5 dni w tygodniu przez 4 godziny dziennie: 5 pkt - 4 dni w tygodniu przez 4 godziny dziennie: 4 pkt - 3 dni w tygodniu przez 4 godziny dziennie: 3 pkt - 2 dni w tygodniu przez 4 godziny dziennie: 2 pkt |
3 | Zawarte umowy lub promesy ich zawarcia z doradcą podatkowym | * umowa/promesa zawarta z doradcą podatkowym na świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej przez: - od 5 do 3 dni w tygodniu przez 4 godziny dziennie: 3 pkt - 2 dni w tygodniu przez 4 godziny dziennie: 2 pkt |
4 | Posiadane zasoby wymagane do realizacji zadania (komputery, drukarki, baza aktów prawnych) | * 2 komputery z bazą aktów prawnych z drukarką do każdego komputera: 1 pkt * 3 komputery z bazą aktów prawnych z drukarką do każdego komputera: 2 pkt |
5 | Koszty realizacji zadania przedstawione przez oferenta finansowane z dotacji | * kwota 55000,00 zł do 45000,00 zł: 2 pkt * kwota poniżej 45000,00 zł: 3 pkt |
6 | Rzetelność, realność i spójność przedstawionej oferty | 0-10 pkt |
- Z przeprowadzonej oceny Komisja konkursowa sporządza protokół, który podpisują obecni przy dokonywaniu oceny członkowie Komisji konkursowej. Protokół zawiera listę ofert uszeregowaną według uzyskanej punktacji od najwyższej do najniższej liczy punktów, a także propozycję z uzasadnieniem zawarcia umowy z organizacją pozarządową.
- Ostateczną decyzję o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert podejmuje Zarząd Powiatu w Gryfinie w terminie do 30 listopada 2017 r. Decyzja Zarządu Powiatu w Gryfinie jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
- Zrealizowane w roku 2017 i w roku poprzednim zadania publiczne tego samego rodzaju i związane z tym koszty:
Zarząd Powiatu w Gryfinie informuje:
- w roku 2016 Powiat Gryfiński nie realizował zadania z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej;
- w roku 2017 Powiat Gryfiński realizuje zadanie z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej; kwota przeznaczona na realizację zadania wynosi 60.725,88 zł.
- Pozostałe informacje
- Zarząd Powiatu Gryfińskiego zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu ofert w całości lub części, a także do przedłużenia terminu składania ofert.
- Informacji w sprawie konkursu udziela Agnieszka Turek, tel. 91 4045000 wew. 212, adres e-mail: agnieszka.turek@gryfino.powiat.pl.
data opublikowania: 2017-10-26 13:14:40
data ostatniej aktualizacji: 2017-12-04 09:01:01
Strona odwiedzona 2690 razy
Osoba odpowiedzialna za merytoryczne przygotowanie informacji:
Agnieszka Turek
Informacja wprowadzona przez:
Wojciech Sztanga