Ogłoszenia
Komunikaty
Informacja dla właścicieli lasów prywatnych
W całym kraju rozpoczęła się realizacja przedsięwzięcia "Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2025-2029".
Prace będą wykonywane przez przedsiębiorstwa państwowe Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (Zarząd oraz Odziały w: Białymstoku, Brzegu, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Przemyślu, Radomiu, Szczecinku o Warszawie) w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa.
Celem opracowania jest określenie, a następnie monitorowanie stanu lasu oraz tempa i trendu zachodzących w nim zmian a wyniki będą wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych.
Powyższe ma na celu przekazanie właścicielom lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa informacje o pracach związanych z wielkoobszarowa inwentaryzacją stanu lasu w celu umożliwienia pracownikom ww. przedsiębiorstw wstępu na teren lasów oraz założenia na nich powierzchni próbnych - według metodyki określonej w "Instrukcji wykonywania Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu" zaakceptowanej prze Ministra Klimatu i Środowiska 3 czerwca 2025 r. a następnie dokonywania cyklicznych pomiarów na tych powierzchniach.
data opublikowania: 2025-07-25 10:29:11
data ostatniej aktualizacji: 2025-07-25 10:29:11
Strona odwiedzona 53 razy
Osoba odpowiedzialna za merytoryczne przygotowanie informacji:
Patrycja GÄ…gorek-Iwasyszyn
Informacja wprowadzona przez:
Wojciech Sztanga