Strona główna biuletynu
Wyszukiwarka
Formularz wyszukiwania
Menu główne
Treść główna

Ogłoszenia

Archiwum - zarządzanie kryzysowe

Zagrożenie powodziowe

Zagrożenie powodziowe

Gryfino, dnia 24 maja 2010 r.

Informacje o stanach wód na wodowskazach można uzyskać:

 1. W dniu 24 maja 2010 r. od godz. 8.00 Wojewoda Zachodniopomorski Zarządzeniem Nr 247/2010 z dnia 23 maja 2010 r. ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie m.in. powiatu gryfińskiego.
 2. W dniu tym o godz. 14.00 odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie z udziałem burmistrzów i wójta gmin nadodrzańskich.

Tematem posiedzenia były sprawy związane z realizacją zadań ujętych w Zarządzeniu Wojewody Zachodniopomorskiego oraz w planie operacyjnym ochrony przed powodzią powiatu gryfińskiego. Dokonano oceny stanu przygotowań gmin nadodrzańskich oraz członków Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego do działania po nadejściu wysokiej wody z góry rzeki Odry. Zarówno gminy jak i członkowie Zespołu są gotowi do realizacji tych zadań.

Aktualne stany wód na wodowskazach nie zagrażają bezpieczeństwu ludności i ich mieniu.

Według prognoz otrzymanych z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Oddział w Poznaniu stan wody na wodowskazie w Słubicach (584 km rz. Odry) w dniach 28/29 maja br. będzie niższy od stanu z powodzi w 1997 r. o ok. 40 cm.

Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego
Waldemar DerkaczGryfino, dnia 26 maja 2010 r.

 1. W dniu 26 maja 2010 r. w gminach nadodrzańskich trwają prace związane z realizacją przedsięwzięć ustalonych w czasie rekonesansu.


 2. Gryfino - ul. Czechosłowacka - ujście Tywy - przygotowano worki z piaskiem do zabezpieczenia ewentualnego przelania się wody na tereny położone poniżej ujścia

 3. Dokonano otwarcia jazu w m. Widuchowa. Otwarcie jazu umożliwi fali kulminacyjnej spływającej z góry rzeki Odry rozpłynięcie się na obszar Międzyodrza, ze skutkiem obniżenia się stanu wody poniżej miejscowości Widuchowa.
 4. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dokonał przeglądu sanitarnego gminy Gryfino oraz pobrano próbki wody z ujęć wodnych leżących na terenach zalewowych.
 5. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gryfinie dokonał aktualizacji zagrożeń dobrostanu zwierząt gospodarskich zarejestrowanych w Inspekcji Weterynaryjnej w Gryfinie. Zlecił burmistrzom i wójtowi gmin nadodrzańskich aktualizacji danych o drobnej hodowli zwierząt.
 6. Prognozy IMGW Oddział w Poznaniu - przewidywany wzrost stanów powyżej strefy stanów alarmowych utrzymywać się będzie na wodowskazach Gozdowice i Bielinek.

Aktualne stany wód na wodowskazach nie zagrażają bezpieczeństwu ludności i ich mienia.Gryfino, dnia 25 maja 2010 r.

Zagrożenie powodziowe

 1. W dniu 25 maja 2010 r. odbył się rekonesans Wojewody Zachodniopomorskiego z udziałem Starosty Gryfińskiego, Kierownika Terenowego Oddziału Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Gryfinie, Komendanta Powiatowego Policji, Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie , Inspektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa oraz przedstawicieli odpowiedzialnych za sprawy powodziowe z gmin nadodrzańskich na terenie powiatu gryfińskiego.
  W czasie rekonesansu oceniono stan wałów przeciwpowodziowych, określono najważniejsze przedsięwzięcia do zrealizowania na terenie gmin w celu minimalizacji skutków wysokiej wody dla ludności i ich dobytku.
  Szczególną uwagę zwrócono na potrzebę dotarcia z bieżącymi informacjami do mieszkańców z terenów zalewowych oraz przygotowania ich do ewentualnej ewakuacji w sytuacji kryzysowej.
  Czynności przygotowawcze rozpoczęto realizować w dniu dzisiejszym z terminem zakończenia do 27 maja.
 2. Na terenie gmin Mieszkowice i Cedynia dyslokowany jest odwód Wojewody Zachodniopomorskiego z 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.
 3. Aktualne stany wód na wodowskazach nie zagrażają bezpieczeństwu ludności i ich mieniu.
  Prognozy stanu wód z dnia 24 maja nie uległy zmianie.

Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego
Waldemar Derkacz

data opublikowania: 2010-05-28 11:12:01
data ostatniej aktualizacji: 2010-05-28 11:12:01

Strona odwiedzona 2909 razy
Osoba odpowiedzialna za merytoryczne przygotowanie informacji: Kazimierz Kaźmierczak
Informacja wprowadzona przez: Wojciech Sztanga

 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Rezerwacja kolejki poprzez system internetowy w Wydziale Komunikacji i Transportu
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemu Pojazd i Kierowca
 • Nieodpłatna pomoc prawna
 • Inne bezpłatne poradnictwo
 • Dzienniki ustaw
 • Monitor polski
 • Komunikacja w języku migowym
 • Rejestr Informacji o Środowisku
 • WebEWID Powiat Gryfiński
 • Portal Mapowy - dystrybucja danych o budynkach
 • Budowlane_ABC
 • Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie
 • Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie
 • e-budownictwo Wypełnij wniosek online
Pobierz Adobe Reader z www.adobe.com

Pobierz Adobe Reader
Program jest niezbędny do przeglądania
niektórych treści zawartych w serwisie.