Strona główna biuletynu
Wyszukiwarka
Formularz wyszukiwania
Menu główne
 • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemu Pojazd i Kierowca
 • Dzienniki ustaw
 • Monitor polski
 • Komunikacja w języku migowym
 • Rejestr Informacji o Środowisku
 • WebEWID Powiat Gryfiński
 • Portal Mapowy - dystrybucja danych o budynkach
 • Budowlane_ABC
 • Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie
 • Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie
Treść główna

Praca Rady i Zarządu

Interpelacje i zapytania wraz z odpowiedziami

III Kadencja Odrodzonego Samorządu Powiatowego
12.11.2006 - 12.11.2010

XVI sesja Rady Powiatu

2008-02-21, godz.14:00

Interpelacja nr 12/XVI/2008

dot. sprawozdania Starosty z wydarzeń międzysesyjnych tj. z posiedzenia Zarządu Powiatu dnia 08.01.2008 r. na którym "Zarząd po zapoznaniu się z wnioskiem Zastępcy Naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami zawierającym ofertę Kancelarii Prawniczej s.c. Skotarczak Dąbrowski ze Szczecina na świadczenie usług związanych z doprowadzeniem do rozwiązania umowy trójstronnej zawartej w dniu 19 grudnia 2005 r. pomiędzy Powiatem Gryfińskim, SPZOZ Szpital Powiatowy w Gryfinie a NZOZ Intermed z siedzibą w Nowogardzie jednogłośnie wyraził zgodę na zlecenie Kancelarii świadczenia w/w usług wybierając formę płatności zawartą w opcji nr 2"

Radny Bronisław Krzyżanowski

poprosił o udzielenie odpowiedzi w następującej sprawie:

 1. Czy Starostwo Powiatowe ma podpisaną umowę na obsługę prawną z Kancelarią Prawną Mec. Ludkiewicza i Kandulskiego, jeżeli tak - dlaczego za pieniądze publiczne Zarząd Powiatu zamierza wynająć dodatkową Kancelarię Prawniczą Skotarczak Dąbrowski ze Szczecina do jednej sprawy tj. "usług związanych z doprowadzeniem do rozwiązania umowy trójstronnej zawartej dnia 19 grudnia 2005 r. pomiędzy powiatem, szpitalem a spółką INTERMED? Proszę o przedstawienie Radzie Powiatu spodziewanych kosztów jakie niesie ze sobą korzystanie z usług tej kancelarii. Co kryje się za określeniem "Zarząd wybrał formę płatności zawartą w opcji nr 2" - proszę o zapoznanie Rady Powiatu z tą "opcją"
 2. Ponieważ umowa trójstronna została zawarta po zaakceptowaniu jej treści w formie uchwały Rady Powiatu w grudniu 2005 r., chciałbym zapytać czy nasza Rada Powiatu III kadencji
  • uchyliła tą uchwałę,
  • czy zamierzamy ją uchylić i na jakiej podstawie skoro nie uchylił jej wojewoda w trybie nadzoru, a to oznacza, że uchwała i umowa obowiązuje?

Odpowiedź na interpelację Nr 12/XVI/2008 została udzielona na XVI sesji Rady Powiatu w Gryfinie w dniu 21.02.2008 r. oraz w formie pisemnej.

Starosta Gryfiński Wojciech Konarski

powiedział, że Zarząd Powiatu postanowił tą sprawę przekazać innej Kancelarii Prawnej, ponieważ Kancelaria Mec. Ludkiewicza w pewnym okresie powiązała się z INTERMED Spółka w Nowogardzie. W związku z powyższym mecenas Marian Ludkiewicz zwrócił się do Zarządu Powiatu o nie korzystanie z jego usług, w sprawach dot. relacji: Zarządu Powiatu, SPZOZ Szpital Powiatowy w Gryfinie, a Spółka INTERMED, ponieważ uważał, że mogłoby dojść do konfliktu interesu. Starosta zwracając się do Radnego Bronisława Krzyżanowskiego powiedział, że należałoby się zastanowić, w którym momencie kancelaria Mec. Ludkiewicza zaczęła doradzać Spółce, a w jakim okresie Zarząd Powiatu podpisał umowy i realizował program restrukturyzacyjny. Jeżeli chodzi o kwotę publicznych pieniędzy, jaką Zarząd Powiatu zdecydował się wydać na powyższą sprawę to wynosi ona 4.000,00 zł w następujących opcjach: jeżeli usługa będzie maksymalnie skuteczna - 4000,00 zł, jeżeli usługa nie będzie nieskuteczna - 3000,00 zł. Z opinii prawnej wynika, że umowa trójstronna została wyczerpana we wszystkich punktach oprócz punktu dot. przyrzeczenia wydzierżawienia w przypadku likwidacji Szpitala dla Spółki INTERMED na okres 20 lat. Powyższa opcja dot. również tego, iż Rada Powiatu przyobiecała dzierżawę w okresie 40-letnim, ponieważ zapis jest następujący: jeżeli w okresie 20 lat Rada Powiatu podejmie decyzje o likwidacji to wydzierżawi tenże Szpital na okres 20 lat. Reasumując powiedział, że w przypadku kiedy Rada Powiatu przyszłych kadencji postanowiłaby zlikwidować Szpital, to byłaby obowiązana wydzierżawić go na okres 20 lat. Starosta dodał, że ten problem powiat chce rozwiązać. Starosta odnosząc się do uchwały, której załącznik jest umowa trójstronna powiedział, że zgodnie z zasadami legislacji podjęta kolejnie uchwała eliminuje uchwały wcześniej podjęte, jeżeli w swojej treści dot. rozwiązania danego problemu. W woli przypomnienia Starosta powiedział, że w kwietniu 2007 r., kiedy Zarząd Powiatu doszedł do wniosku, że Szpital ma trudności finansowe i jedyną opcją w tym momencie jest szukanie w drodze zachowania konkurencji firmy, spółki medycznej, która przejęłaby tą działalność - została podjęta uchwała o likwidacji Szpitala i tym samym doszło do wyeliminowania uchwały zawierającej załącznik w postaci umowy trójstronnej.

data opublikowania: 2008-02-28 13:40:35
data ostatniej aktualizacji: 2008-03-10 09:08:20

Inf. przygotowana przez: Magdalena Kłobut
Inf. wprowadzona przez: Marcin Konopnicki

Pobierz Adobe Reader z www.adobe.com

Pobierz Adobe Reader
Program jest niezbędny do przeglądania
niektórych treści zawartych w serwisie.