Strona główna biuletynu
Formularz wyszukiwania

Ogłoszenia

Archiwum - zarządzanie kryzysowe

Rusza Akademia Orange

Rusza Akademia Orange

1,5 mln zł na granty dla organizacji realizujących nowoczesne projekty z dziedziny edukacji kulturalnej.

Fundacja Orange ogłosiła start nowego programu grantowego - Akademia Orange. Jego celem jest promocja nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie nowatorskich działań organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i instytucji kultury. Tematem przewodnim pierwszej edycji Akademii Orange jest nowoczesna edukacja kulturalna. Do 27 listopada można zgłaszać ciekawe, kreatywne, innowacyjne projekty edukacyjne. Organizacje, których propozycje działań zostaną najwyżej ocenione, otrzymają na ich realizację granty do 50 tysięcy złotych. Łączna pula grantów to 1,5 mln złotych.

Od początku swojej działalności Fundacja Orange stara się aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym prowadząc autorskie programy lub wspierając wartościowe projekty innych instytucji społecznych na rzecz dzieci i młodzieży. Program Akademia Orange jest kontynuacją tych działań, z naszych doświadczeń wynika bowiem, że wśród młodego pokolenia istnieje duża potrzeba innowacyjnego i kreatywnego podejścia do edukacji. Zachęcamy więc wszystkie organizacje do nadsyłania zgłoszeń i wspólnego działania na rzecz budowania nowoczesnego społeczeństwa. - powiedziała Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Tematem przewodnim pierwszej edycji Akademii Orange jest nowoczesna edukacja kulturalna. Wierzymy, że kultura jest niezbędnym elementem do pełnego funkcjonowania w społeczeństwie XXI wieku. Obcowanie z nią rozwija kreatywność, poszerza horyzonty oraz uczy otwartości na innych. - tłumaczy Jadwiga Czartoryska.

Fundacja Orange chce pomóc w realizacji projektów, które w kreatywny sposób uczą dzieci i młodzież umiejętności społecznych oraz pomagają w przeciwdziałaniu wykluczeniom. Premiowane będą również propozycje działań z zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz realizowane w partnerstwie z innymi organizacjami.

O grant na projekt z zakresu edukacji kulturalnej mogą się ubiegać organizacje pozarządowe, instytucje kultury (teatry, galerie, muzea, biblioteki, etc.), jak i placówki oświatowe. Wszystkie dokumenty niezbędne do wzięcia udziału w Programie są dostępne na stronie Fundacji: www.fundacja.orange.pl. Tam też znajduje się prosty formularz, który należy wypełnić on-line i przesłać drogą elektroniczną do Fundacji do 27 listopada 2009. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 grudnia. Organizacje będą zrealizować swoje projekty do końca maja 2010 r.

Wnioski oceni Kapituła Akademii Orange, w której pracach biorą udział uznane autorytety świata edukacji, nowych technologii, kultury i mediów: prof. dr hab. Barbara Fatyga - antropolog kultury, prof. dr hab. Kazimierz Zbigniew Kwieciński - socjolog edukacji młodzieży, Jacek Michałowski - psycholog, Edwin Bendyk - dziennikarz, specjalista od nowych technologii, dr Aleksander Tarkowski - socjolog, koordynator projektu Creative Commons Polska.

Aby zainspirować potencjalnych beneficjentów, Fundacja Orange przeprowadziła pilotażową edycję Akademii Orange, w ramach której wybrano 7 organizacji, które w sposób modelowy realizują idee nowoczesnej edukacji kulturalnej. Są to: Stowarzyszenie na rzecz Kultury Aktywnej SO:ON, Fundacja Edukacyjna Jacka Kuronia, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja Nowoczesna Polska, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Ę", Fundacja WRO z Wrocławia i Centrum Sztuki Dziecka z Poznania. Projekty realizowane przez uczestników edycji pilotażowej mają stanowić przykład i być inspiracją dla kreatywnych i innowacyjnych działań innych organizacji chcących wziąć udział w programie Akademia Orange.

Fundacja Orange

Fundacja Orange, stworzona w 2005 roku przez Telekomunikację Polską i PTK Centertel (Orange) pod nazwą Fundacja Grupy TP, aktywnie uczestniczy w życiu społecznym prowadząc autorskie programy lub wspierając wartościowe działania innych organizacji pozarządowych w zakresie edukacji dzieci i młodzieży, ochrony zdrowia, krzewienia kultury oraz w zakresie pielęgnowania i ochrony dziedzictwa narodowego. Fundacja Orange dąży do tego, aby wprowadzać pozytywne zmiany w życie jej beneficjentów.

We wszystkie działania Fundacji angażują się wolontariusze Grupy TP. Głównymi Programami Fundacji Orange są: "Dźwięki Marzeń", "Edukacja z Internetem", "Szkoła bez przemocy", "Telefon do Mamy".

Więcej informacji udziela:

  • Krzysztof Rykowski, Koordynator ds. Komunikacji i Wydarzeń Specjalnych, Fundacja Orange
    Tel. (22) 844 6065, E-mail: krzysztof.rykowski@orange-tp.com
  • Julia Krawczuk, Account Executive, Lighthouse Consultants
    Tel. (22) 616 41 44 wew. 23, E-mail: j.krawczuk@lh-c.pl

Źródło: www.ngo.pl



Informacje dla organizacji zainteresowanych udziałem w programie Akademia Orange

Edukacyjny program grantowy dla organizacji zajmujących się edukacją kulturalną Nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, by edukować w sposób innowacyjny dzieci i młodzież

Dlaczego edukacja kulturalna?

Bez znajomości kodów kultury porozumienie między ludźmi nie jest możliwe. To dzięki kulturze nasze życie jest lepsze, pełniejsze i ciekawsze. Dla naszej Fundacji szczególnie istotne jest to, że uczestnictwo w kulturze wyrównuje szanse życiowe osób wykluczonych, ze względu na niepełnosprawność, miejsce zamieszkania czy ubóstwo.

Jaka jest nasza propozycja?

Akademia Orange to ogólnopolski program grantowy, w którym o granty finansowe w wysokości do 50 tys. złotych będą mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, instytucje kultury a także szkoły czy biblioteki mające innowacyjne pomysły edukacyjne.

Aby zapewnić najwyższą jakość podejmowanych przez nas działań i nadawać zawsze właściwy kierunek programowi powołana zostanie Kapituła Akademii, w skład której wejdą autorytety świata kultury, mediów, edukacji i nowych technologii.

Cele programu Akademia Orange:

  • by realizowane dzięki grantom projekty umożliwiały dzieciom i młodzieży osobisty i twórczy dialog z kulturą;
  • by efektem udziału w projektach był rozwój kreatywności uczestników, a także rozwój umiejętności społecznych;
  • by promować projekty, które wykształcą umiejętności posługiwania się nowymi technologiami komunikacyjnymi;
  • by stworzone w trakcie realizacji działań innowacyjne narzędzia edukacji kulturalnej, dzięki szerokiej publikacji, ułatwiały innym rozumienie kultury i sztuki.

Jakie pomysły będziemy nagradzać?

Chcemy promować projekty realizowane w partnerstwach, ponieważ jesteśmy przekonani, że wymiana i łączenie doświadczeń oraz umiejętności różnych instytucji tworzy nową jakość i przynosi większe korzyści.

Wierzymy, że edukację kulturalną w polskich szkołach można uatrakcyjnić, dlatego promować będziemy szkolenia dla pedagogów, animatorów kultury pracujących z dziećmi i młodzieżą uczące nowego sposobu uczestnictwa w kulturze.

Wśród projektów Akademii Orange z pewnością znajdą się projekty multimedialne, przybliżające kulturę szczególnie osobom z małych miast i wsi.

Harmonogram programu Akademia Orange

  • 27 listopada 2009 r. - termin składania wniosków
  • 21 grudnia 2009 r. - ogłoszenie wyników
  • 31 marca 2010 r. - termin nadsyłania raportów cząstkowych z realizacji nagrodzonych projektów
  • 31 maja 2010 r. - termin zakończenia realizacji nagrodzonych projektów
  • 30 czerwca 2010 r. - termin nadsyłania raportów końcowych

Wniosek o grant w ramach programu Akademia Orange

Regulamin i formularz on-line dostępne są na stronie internetowej programu Akademia Orange: www.fundacja.orange.pl/akademia. Wniosek składa się z 3 części:

  1. Metryczka projektu (tytuł projektu; informacje o organizacji składającej wniosek; obszarze działania organizacji i jej najważniejszych osiągnięciach; informacje o organizacji partnerskiej)
  2. Opis projektu (cele projektu; na jakie potrzeby odpowiada projekt; harmonogram działań; oczekiwane efekty i rezultaty; opis elementów trwałych, które powstaną dzięki projektowi; uzasadnienie innowacyjności projektu)
  3. Koszty projektu (koszty i źródła finansowania, informacja o kwocie wnioskowanej z programu)

Kryteria formalne oceny Wniosków:

  1. Wniosek wpłynął w terminie, zarówno w wersji elektronicznej (on-line), jak i papierowej (obie wersje powinny być identyczne);
  2. Terminy realizacji działań są prawidłowe, zgodne z założeniami merytorycznymi;
  3. Wniosek złożono na właściwym formularzu z wymaganymi podpisami i pieczęciami;
  4. Wniosek został złożony przez podmiot uprawniony zgodnie z niniejszym Regulaminem;
  5. Projekt realizowany jest w partnerstwie, poświadczonym listem intencyjnym;
  6. Dane we Wniosku są kompletne;
  7. Do Wniosku dołączono prawidłowe dokumenty potwierdzające reprezentację Wnioskodawcy.

Kryteria merytoryczne:

  1. Zgodność z celami i tematyką Programu
  2. Jakość projektu
  3. Innowacyjność projektu
  4. Spójność i adekwatność projektu
  5. Gospodarność budżetu projektu
  6. Trwałość projektu

data opublikowania: 2009-11-02 14:27:37
data ostatniej aktualizacji: 2009-11-02 14:27:37

Strona odwiedzona 1089 razy
Osoba odpowiedzialna za merytoryczne przygotowanie informacji: Magdalena Pieczyńska
Informacja wprowadzona przez: Wojciech Sztanga

  • e-Doręczenia
  • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
  • Rezerwacja kolejki poprzez system internetowy w Wydziale Komunikacji i Transportu
  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemu Pojazd i Kierowca
  • Nieodpłatna pomoc prawna
  • Inne bezpłatne poradnictwo
  • Dzienniki ustaw
  • Monitor polski
  • Komunikacja w języku migowym
  • Rejestr Informacji o Środowisku
  • WebEWID Powiat Gryfiński
  • Portal Mapowy - dystrybucja danych o budynkach
  • Budowlane_ABC
  • Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie
  • Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie
  • e-budownictwo Wypełnij wniosek online
  • Nie masz szybkiego internetu? Zgo zapotrzebowanie na internet.gov.pl
Pobierz Adobe Reader z www.adobe.com

Pobierz Adobe Reader
Program jest niezbędny do przeglądania
niektórych treści zawartych w serwisie.