Ogłoszenia
Archiwum - organizacje pozarządowe
Nowe akcje w programie Grundtvig
Nowe akcje w programie Grundtvig
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zachęca do zapoznania się z nową ofertą programu Grundtvig.
Począwszy od roku 2009 program Grundtvig składający się dotąd z trzech akcji zdecentralizowanych, tzn. obsługiwanych na poziomie Narodowej Agencji (PROJEKTY PARTNERSKIE GRUNDTVIGA, KURSY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KADRY DLA EDUKACJI DOROSŁYCH, WIZYTY PRZYGOTOWAWCZE GRUNDTVIGA) zostanie poszerzony o cztery nowe akcje:
- PROJEKTY WOLONTARIATU SENIORÓW
- WARSZTATY GRUNDTVIGA
- WIZYTY i WYMIANA KADRY DLA EDUKACJI DOROSŁYCH
- ASYSTENTURY GRUNDTVIGA
Budżet programu Grundtvig w Polsce zostanie zwiększony aż o 50% w stosunku do roku 2008, co sytuuje nas na 6. miejscu wśród 31 krajów realizujących program.
PROJEKTY WOLONTARIATU SENIORÓW
Projekty mają na celu współpracę dwóch organizacji partnerskich z dwóch krajów europejskich w celu umożliwienia zrealizowania wolontariatu za granicą osobom 50+. Dwie organizacje partnerskie przygotowują i realizują wyjazdy seniorów na 3 - 8 tygodni do kraju partnera w celu świadczenia wolontariatu, dzielenia się swoimi doświadczeniami, umiejętnościami i wiedzą z lokalną społecznością. Każda z organizacji jest zarówno organizacją wysyłającą jak i przyjmującą/goszczącą. Współpraca organizacji trwa 2 lata i dotyczy zarówno przygotowania seniorów oraz organizacji pobytu jak również specyficznego tematu, jakiego dotyczy wolontariat. Praca wolontariuszy nie może przynosić zysku. Realizacja projektu jest okazją do uczenia się zarówno dla wyjeżdżających seniorów oraz goszczącej społeczności, jak i dla samych organizacji partnerskich.
Termin składania wniosków: 31 marca 2009
WARSZTATY GRUNDTVIGA
Jest to akcja przewidziana z myślą o dorosłych słuchaczach. Jej celem jest umożliwienie dorosłym słuchaczom wzięcia udziału w edukacyjnych warsztatach tematycznych odbywających się w innym kraju europejskim. Warsztaty trwają od 5 do 10 dni i organizowane są dla 10 - 20 dorosłych słuchaczy przyjeżdżających indywidualnie z zagranicy. Uczestnicy muszą reprezentować minimum 3 kraje.
Termin składania wniosków: 20 lutego 2009
WIZYTY I WYMIANA KADRY DLA EDUKACJI DOROSŁYCH
Indywidualne wyjazdy nauczycieli osób dorosłych i innych przedstawicieli kadry edukacji dorosłych (oraz studentów ostatniego roku studiów magisterskich z zakresu edukacji dorosłych) na zagraniczne wyjazdy o charakterze edukacyjnym, takie jak realizowanie zadań edukacyjnych w organizacji edukacji dorosłych za granicą, poznawanie różnych aspektów dotyczących edukacji dorosłych, "job shadowing" w organizacji edukacyjnej, udział w seminarium/konferencji. (Wyjazdy na tradycyjne kursy z zakresu edukacji dorosłych można realizować w ramach akcji Kursy doskonalenia zawodowego kadry dla edukacji dorosłych).
Pierwszy termin składania wniosków już 16 stycznia 2009
ASYSTENTURY GRUNDTVIGA
Dłuższe pobyty kadry edukacji dorosłych (oraz studentów ostatniego roku studiów magisterskich z zakresu edukacji dorosłych) w zagranicznej organizacji edukacji dorosłych jako Asystent Grundtviga. Asystent może pełnić pomocniczą rolę asystując w nauczaniu lub zarządzaniu organizacją. Jego asystentura może mieć także charakter ekspercki i wtedy bierze pełną odpowiedzialność za jedno lub więcej szkoleń lub wybrany aspekt zarządzania organizacją. Asystenci Grundtviga powinni być w pełni włączeni w życie organizacji goszczącej.
Termin składania wniosków: 31 marca 2009
Zachęcamy także do korzystania z dotychczasowych akcji programu Grundtvig:
- PROJEKTY PARTNERSKIE GRUNDTVIGA - termin składania wniosków: 20 lutego 2009
- KURSY DOSKONALENIA ZAWODOWEGO KADRY DLA EDUKACJI DOROSŁYCH - pierwszy termin składania wniosków już 16 stycznia 2009
- WIZYTY PRZYGOTOWAWCZE GRUNDTVIGA - termin składania wniosków: na minimum 8 tygodni przed wyjazdem
Więcej szczegółów na stronie: www.grundtvig.org.pl
Źródło: www.ngo.pl
data opublikowania: 2009-01-27 14:58:42
data ostatniej aktualizacji: 2009-01-27 14:58:42
Strona odwiedzona 936 razy
Osoba odpowiedzialna za merytoryczne przygotowanie informacji:
Magdalena Pieczyńska
Informacja wprowadzona przez:
Wojciech Sztanga