Strona główna biuletynu
Formularz wyszukiwania

Ogłoszenia

Archiwum - organizacje pozarządowe

Konkurs małych grantów Fundacji OŚKa

Konkurs małych grantów Fundacji OŚKa

Fundacja "OŚKa" ogłosiła IV Edycję Konkursu Małych Grantów w ramach Programu Wspierania Polskich Organizacji, Inicjatyw i Grup Kobiecych FUNDUSZ dla KOBIET, finansowaną tym razem w całości z dotacji Fundacji im. Stefana Batorego. Zapraszamy kobiece organizacje pozarządowe i grupy nieformalne do składania wniosków, termin - do 30 sierpnia 2007.

Dotacje będą przeznaczone na realizację projektów dotyczących promowania dostępu kobiet do najnowszych technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych oraz upowszechnianie wśród kobiet korzystania z technologii określanych angielskim skrótem ICT (tj. Information & Communication Technologies).

Informacja o programie i zasadach przyznawania dotacji w ramach konkursu 2007

  1. Ogólne informacje o programie Fundusz dla Kobiet (FdK)
  2. Program służy wspieraniu polskich organizacji, inicjatyw i grup kobiecych w celu wzmocnienia ich potencjału i stabilności i umożliwienia im odgrywania aktywnej roli w demokratycznym społeczeństwie. Program FdK został ufundowany ze środków Fundacji Forda (USA) i Fundacji im. Stefana Batorego w 2003 roku. Ogłoszona w dniu 20 lipca 2007 roku IV (ostatnia) edycja konkursu grantowego jest finansowana jest wyłącznie ze środków pochodzących z Fundacji im. Stefana Batorego. Głównym zadaniem niniejszej edycji konkursu jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności kobiet w zakresie posługiwania się nowoczesnymi technologiami komunikacyjnymi.

  3. Podmioty uprawnione do ubiegania siÄ™ o dotacje
  4. O dotacje (granty, dofinansowanie - pojęcia używane zamiennie) mogą ubiegać się:

    1. organizacje kobiece, aktywne w promowaniu udziału kobiet w życiu społeczno-politycznym i w przeciwdziałaniu dyskryminacji kobiet, posiadające osobowość prawną (tzn. mające status stowarzyszenia lub fundacji);
    2. kobiece grupy nieformalne zaangażowane i aktywne w promowaniu udziału kobiet w życiu społeczno-politycznym i w przeciwdziałanie dyskryminacji kobiet. W przypadku grup nieformalnych konieczne będzie znalezienie organizacji, która udzieli osobowości prawnej i zapewni obsługę administracyjno-księgową. Warunkiem przekazania dotacji będzie pisemne porozumienie zawarte między grupą nieformalną, a organizacją. Nie wyklucza to organizacji udzielającej swej osobowości prawnej z możliwości ubiegania się o dotację. Jeśli organizacja posiada oddziały, to istnieje możliwość ubiegania się oddziałów o dotację, pod warunkiem, że w złożonym wniosku zostanie udokumentowane, iż dotacja posłuży w całości wzmocnieniu oddziału i będzie przeznaczona na projekt realizowany lokalnie przez ten oddział.
  5. Przeznaczenie dotacji
  6. W niniejszym Konkursie Małych Grantów dotacje będą przeznaczone na realizację projektów dotyczących:

    • promowania dostÄ™pu kobiet do najnowszych technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych oraz upowszechnianie wÅ›ród kobiet korzystania z technologii okreÅ›lanych angielskim skrótem ICT (tj. Information & Communication Technologies).

    Formy realizacji projektu:

    • szkolenia, kursy
    • warsztaty, treningi
    • publikacje szkoleniowe nt. ICT,

    oraz zakup sprzętu komputerowego, ale tylko w połączeniu z w/w formami realizacji projektu.

    UWAGA: Do realizacji projektów powinny być angażowane tylko kobiety, beneficjentkami mogą być również jedynie kobiety. Organizacje planujące przeprowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów i treningów komputerowych powinny rekrutować beneficjentki przede wszystkim spoza kręgu swoich liderek i aktywistek.

    Sprzęt komputerowy niezbędny do szkoleń, kursów i warsztatów - powinien być w miarę możliwości dzierżawiony (razem z lokalem lub bez), albo wypożyczany.

  7. Procedura ubiegania siÄ™ o dotacjÄ™
  8. Wnioski grantowe w komplecie, tj.: 1 oryginał i 2 kopie wniosku - przygotowane wg podanego wzoru, zawierające planowany budżet projektu wraz z koniecznymi załącznikami, należy składać w nieprzekraczalnym terminie: do dnia 30 sierpnia 2007 r. Wnioski muszą być przesłane pocztą lub dostarczone osobiście na adres:
    Fundacja OŚKa, 00-672 Warszawa, ul. Piękna 66a/11, z dopiskiem na kopercie: "Fundusz dla Kobiet". Decyduje data stempla pocztowego.

    Wnioski należy przygotować według wzoru o nazwie "Formularz wniosku o dotację", który od poniedziałku 23.07. jest dostępny w biurze OŚKi oraz do pobrania ze strony internetowej. Wnioski powinny być napisane na maszynie lub komputerze - na kartkach papieru formatu A4 - zszytych jedynie zszywkami. Proszę nie oprawiać wniosków w żadne oprawki, ani nie bindować. Proszę nie załączać żadnych dodatkowych załączników, oprócz wskazanych poniżej.

    Do wniosków należy załączyć:

    1. Aktualny wypis z KRS lub rejestru stowarzyszeń i fundacji;
    2. Statut organizacji potwierdzony przez władze upoważnione do reprezentowania organizacji;
    3. Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok ubiegły;
    4. W przypadku grupy nieformalnej - pisemne porozumienie z organizacją użyczającą osobowości prawnej (wzór można będzie pobrać ze strony internetowej lub otrzymać w biurze OŚKi).

Opis procedury kwalifikacyjnej

Dotacje zostaną przyznane w trybie otwartego konkursu, na podstawie przygotowanych i złożonych wniosków o dotacje. Na stronie internetowej OŚKi będą publikowane listy nagrodzonych projektów.

Pojedyncze organizacje i grupy nieformalne mogą się ubiegać o dotacje w wysokości do 10000 złotych.

Wszystkie wnioski nadesłane na konkurs zostaną sprawdzone pod względem formalnym przez koordynatorkę programu, która również będzie służyć wnioskodawczyniom pomocą merytoryczną i konsultacyjną. W przypadku niekompletności wniosków koordynatorka ustali z zainteresowanymi termin niezbędnego uzupełnienia dokumentacji. W trakcie realizacji projektów przedstawicielka OŚKi będzie wizytować organizacje realizujące projekty oraz może sprawdzać dokumenty i prawidłowość prowadzenia ewidencji księgowej wydatków na rzecz projektu.

Do oceny merytorycznej wniosków i wyboru tych wniosków, które zostaną ostatecznie nagrodzone dofinansowaniem, będzie powołana niezależna Komisja Konkursowa.

Do kompetencji Komisji Konkursowej należy opiniowanie wszystkich projektów nadesłanych na konkurs w formie krótkich pisemnych recenzji oraz podejmowanie decyzji o przyznaniu dofinansowania i podziale środków przeznaczonych do wykorzystania w danej edycji konkursu. Każda z członkiń Komisji Konkursowej dokona indywidualnie oceny wszystkich przedłożonych wniosków. Posiedzenia Komisji Konkursowej są protokołowane i podane do publicznej wiadomości. Decyzje Komisji Konkursowej zatwierdza Zarząd Fundacji stosowną uchwałą. Decyzje w sprawie rozstrzygnięcia konkursu nie podlegają odwołaniu.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 20 października 2007 r.

Do dnia 31 października 2007 zostaną podpisane umowy o dofinansowanie z wszystkimi nagrodzonymi organizacjami.

Realizacja projektów powinna rozpocząć się 2 listopada 2007 i zakończyć 31 stycznia 2008 r.

Zasady finansowania i rozliczania projektów

Pojedyncze organizacje i grupy nieformalne mogą ubiegać się o dotacje w wysokości do 10 tys. złotych.

Projekt może, ale nie musi zostać sfinansowany w całości. W przypadku przyznania dofinansowania częściowego, t.zn. gdy dotacja z konkursu pokryje jedynie część kosztów projektu, należy podać inne źródła finansowania, a także już pozyskane środki na realizację projektu i perspektywy pozyskania brakujących środków (w sposób bardzo ogólny, bez szczegółowego wyliczenia składowych pozycji planowanych kosztów).

Dotacje zostaną przekazane na podstawie umów cywilnoprawnych zawartych przez Zarząd Fundacji z wnioskodawczyniami, precyzujących m.in. dokładny opis zadania i termin jego realizacji, wysokość dotacji i tryb płatności oraz sposób rozliczenia i ewentualnego zwrotu niewykorzystanej dotacji.

Czas realizacji projektów: 3 miesiące (2 XI 2006 - 31 I 2008)

W trakcie realizacji projektów przewidujemy wizyty monitorujące w organizacjach oraz sprawdzanie dokumentów i prawidłowości prowadzenie ewidencji księgowej.

Termin składania sprawozdań z wykonania projektów: do 15 lutego 2008 r.

Sprawozdania z wykorzystania dotacji zawierające część merytoryczną i finansową muszą być sporządzone wg wzoru podanego na spotkaniu przedstawicielek nagrodzonych projektów, które odbędzie się w biurze OŚKi w Warszawie pod koniec października br. Do części finansowej sprawozdania winny być dołączone: zestawienie wydatków odnoszących się do poszczególnych, zatwierdzonych i zrealizowanych pozycji budżetu oraz kopie wszystkich faktur, umów i rachunków dokumentujących koszty poniesione przy realizacji projektu. Wszelkie listy i wykazy osobowe powinny zawierać podpisy osób korzystających ze szkoleń, kursów, czy treningów.

Wątpliwości odnośnie składania wniosków i procedury kwalifikacyjnej będą wyjaśniane telefonicznie:

Więcej informacji o konkursie i o wymaganych dokumentach pod adresem:
www.oska.org.pl

źródło: www.wiadomosci.ngo.pl

data opublikowania: 2007-07-26 08:07:14
data ostatniej aktualizacji: 2007-07-26 08:07:14

Strona odwiedzona 1735 razy
Osoba odpowiedzialna za merytoryczne przygotowanie informacji: Magdalena PieczyÅ„ska
Informacja wprowadzona przez: Wojciech Sztanga

  • e-Doręczenia
  • Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
  • Rezerwacja kolejki poprzez system internetowy w Wydziale Komunikacji i Transportu
  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Systemu Pojazd i Kierowca
  • Nieodpłatna pomoc prawna
  • Inne bezpłatne poradnictwo
  • Dzienniki ustaw
  • Monitor polski
  • Komunikacja w języku migowym
  • Rejestr Informacji o Środowisku
  • WebEWID Powiat Gryfiński
  • Portal Mapowy - dystrybucja danych o budynkach
  • Budowlane_ABC
  • Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gryfinie
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie
  • Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie
  • e-budownictwo Wypełnij wniosek online
  • Nie masz szybkiego internetu? Zg³oœ zapotrzebowanie na internet.gov.pl
Pobierz Adobe Reader z www.adobe.com

Pobierz Adobe Reader
Program jest niezbędny do przeglądania
niektórych treści zawartych w serwisie.